TOPlist

Článek II. - Pravidla hry

1.     Hra bude probíhat podle platných pravidel ledního hokeje pro rok 2009, až na výjimky uvedených ve stanovách této ligy.

2.   Vzhledem k tomu, že jde o hrubý hrací čas, není oprávněno žádné z mužstev vybírat po čas hry oddechový čas.

3.   Každý zápas bude řízen dvěma rozhodčími, kteří budou nominováni organizátorem soutěže. Výjimečně může řídit utkání pouze jeden rozhodčí.

4.   O utkání bude pořízen písemný záznam, jehož vedením budou pověřeni oba rozhodčí. Formulář zápisu o utkání bude jednotný a dodá jej vždy družstvo, které je uvedeno v rozpisu utkání jako první. Rozhodčí podepíší zápis a doručí formulář (podepsaný i oběma kapitány družstev) organizátorovi soutěže.

5.   Utkání bude hráno na hrubý čas. Celkový hrubý hrací čas je 75 min s rozdělením na třetiny. V případě nepředvídatelných okolností může být hrací čas zkrácen, ale maximálně na 60 min. Mužstvo, které nenastoupí do 15 minut od začátku pronájmu ledové plochy bude potrestáno vyloučením hráče na 2 minuty. Nenastoupí-li do 20 minut od začátku pronájmu ledové plochy, bude potrestáno vyloučením hráče na 5 minut, a nenastoupí-li do 25 minut od začátku pronájmu ledové plochy, bude mužstvo potrestáno vyloučením dvou hráčů na 2 minuty. Nenastoupí-li do 30 minut od začátku pronájmu ledové plochy, bude utkání kontumováno ve prospěch druhého družstva.

6.   Do zápisu z utkání rozhodčí uvedou čísla všech potrestaných hráčů. Hráč vyloučený do konce utkání má automaticky zákaz startu v příštím utkání. V případě, že jde o mimořádný přestupek, je rozhodčí povinen upozornit neprodleně organizátora soutěže, který svolá disciplinární komisi (valná hromada) k rozhodnutí o udělení disciplinárního trestu. Výše disciplinárního trestu bude určena touto komisí. Komise může při závažném provinění vyloučit hráče ze soutěže.

7.   V případě, že do konce hrací sezóny zbývá méně zápasů než stanoví trest, zbývající trest přechází do další sezóny.

8.   Hráč s dresem, který alespoň barevně není shodný s klubovými dresy mužstva nebude připuštěn do hry.

9.   Družstvo odpovídá za pořádek na vlastní hráčské lavici. Rozhodčí má právo udělit trest hráčské lavici, proviní-li se i nehráč na hráčské lavici a to následovně: 5min pro hráčskou lavici, vyloučení ze stadionu, kontumace 6:0.