Statistika
TOPlist

Článek IV. - Hrací systém

1. Soutěž bude hrána systémem „Play off”.

2. V základní a nadstavbové části ligy budou mužstvu, které zvítězí v zápase připsány dva body, při nerozhodném výsledku utkání bude oběma mužstvům přidělen jeden bod. Mužstvo, které prohraje neobdrží žádný bod.

3. Vítězí družstvo s nejvyšším počtem bodů. V případě rovnosti bodů v tabulce se při stanovení pořadí postupuje podle kritérií, která budou uplatněna v níže uvedeném pořadí. Mužstvo se umístí na vyšší příčce tabulky, když má:

• 3.1. vyšší součet bodů ze vzájemných utkání ze všech kol
    • 3.2. větší rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami ze všech vzájemných utkání
    • 3.3. větší podíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami ze všech vzájemných utkání
    • 3.4. větší rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami ze všech utkání
    • 3.5. větší podíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami ze všech utkání
    • 3.6. V případě, že všechny tyto údaje jsou shodné rozhoduje los.
    •  (pozn.: všemi utkáními jsou myšlena všechna utkání příslušné hrací sezóny.)
 4.   Po ukončení základní části ligy se sečtou body, určí se pořadí a mužstva se rozdělí do dvou skupin.
  •  4.1. deváté a desáté družstvo se utká na 4 vzájemná utkání o celkové umístění v sezóně.Při rovnosti bodů z Play Out,rozhodnou samostatné nájezdy.Nejdříve série po pěti nájezdech,poté po jednom.Proto vzájemný poslední zápas bude ukončen 5.min.před koncem pronájmu ledové plochy.
  • 4.2. První až osmé mužstvo bude tvořit skupinu „play Off“ – utkají se o mistra ligy v sérii zápasů, hrané na dvě utkání.
    • 4.2.1. První družstvo se střetne se osmým, druhé se sedmým, atd. Vítězové budou pokračovat v pavoukovém systému stejně jako poražení. Soutěž se dohrává o každé umístění 1 až 8.
    • 4.2.2. V každém z utkání „play off“ NEmusí být znám vítěz. Utkání mohou skončit remízou.
    • 4.2.3. O postupujícím rozhoduje počet bodů z těchto dvou utkání. Při rovnosti bodů z těchto utkání play off budou rozhodovat trestná střílení. Nejprve série po pěti nájezdech, poté po jednom nájezdu.
      •
5.   Z důvodu možnosti trestných střílení bude druhé vzájemné utkání ukončeno 5minut před uplynutím pronájmu ledové plochy.
6.   Každé z utkání bude zahájeno nejdéle 5 minut po začátku pronájmu ledové plochy. Hrát se bude 3x 25 minut hrubého času.